NÁVRAT K HOLUBNÍKU

Po odmlke spôsobenej generačnou výmenou a odchodom šiestich aktívnych členov nášho krúžku zo školy, Vás pomocou našej stánky budeme pravidelne informovať o dianí a činnosti v našom školskom holubníku.
Od posledného príspevku sa toho u nás udialo veľa. Náš holúbok úspešne reprezentoval na Majstovstvách sveta v Belgicku, pretekali sme s ročnými holubami aj mladými v rámci základnej organizácie Vrbica v oblastnom združení CHPH Ružomberok. V júni navštívil našu školu prezident SZCHPH pán Dúdzik. Zaujímal sa o našu činnosť, posilnil školský holubník dvoma mláďatkami a holubník našich žiačok S.Vlhovej a R. Kellovej dvoma mláďatkami. Naše mladé holuby sa zúčastnili aj testovania v TS FCI Nitra. Mladé máme aj od pána Fecka zo Stropkova. Momentálne máme holuby zazimované a volierované. Pripravujeme mladé na výstavu OZ, otvorenú výstavu mladých v Huncovciach a taktiež na CV Nitra. Pripravujeme chovný plán a zdravotnú prevenciu pred ďalšou sezónou a niektoré zmeny v zariadení holubníka.
Chceme sa poďakovať naším prvým členom Nicolasovi, Jankovi a Peťovi, ktorí nám pomáhajú radami a často pri kŕmení. Sme všetci veľmi radi, že navštevujú náš holubník a tešia sa s nami z našich prekrásnych holubov.

 KRÚŽKOVANIE

Tak, krúžkovanie máme za sebou. Jedno mladé, už dobre že nepreteká a ostatné sme krúžkovali len teraz... :) Dúfame, že nám prinesú veľa šťastia a úspechov.

 

Viac foto TUZAČÍNA NOVÁ SEZÓNA!

Aj keď sme o sebe nedali dlhšiu dobu vedieť, v našom holubníku to stále žije! :)
Holuby sú po zime úplne v poriadku a znášajú prvé vajcia. Voliéra je už samozrejme odobratá, takže za chvíľu začíname lietať v plnom prúde! Čo sa týka pretekania, túto sezónu začíname lietať s OZ Ružomberok a dúfame, že sa nám bude dariť a zabodujeme!
Tešíme sa, čo nás stretne v novom roku a nezostáva nám dodať nič iné ako: Letu zdar! :)OČNÁ TEÓRIA

Zavítal k-nám pán Ing. Niňaj ktorý nás oboznámil s očnou teóriou. Spoločne sme sa porozprávali ako táto teória funguje a ako ju využiť v praxi. Zatiaľ ju moc neovládame a tak nám pán Niňaj ešte pomôže, za čo mu ďakujeme.PRELIEČENIE

Tak naše holuby sme preliečili proti Trichomoniáze Ronidazolom. Trošku sme sa s tím museli pohrať keďže sme im ho dávali bez pomoci... :DFCI WORLD CHAMPIONSHIP 2015

Máme skvelú novinu! 27.8. Náš holub na FCI WORLD CHAMPIONSHIP 2015 skončil v druhej etape na 31. mieste z celkového počtu nasadených holubov 287 a 2. zo Slovenska. Dnes večer pijeme! :)